Випускники кафедри

Тарас Тимофійович Пастух – випускник 2002 року Юридичного інституту Тернопільської академії народного господарства (нині юридичного факультету ЗУНУ) отримав диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Правознавство».
Народився 20 березня 1978 року у місті Тернопіль, нині — український громадський діяч та політик. Народний депутат України 8-го скликання, член парламентської фракції «Об’єднання Самопоміч». Депутат Тернопільської обласної ради (2006, 2009). Голова Бучацької районної державної адміністрації (2008–2010). Військовослужбовець розвідувальної роти 128-ої гірсько-піхотної бригади Збройних сил України під час проведення Антитерористичної операції на сході України (2014).
Навчався в загальноосвітній середній школі (1985 р. – 1995 р.) № 15 у місті Тернопіль.
З 1996 р. – студент Тернопільського державного технічного університету, факультет комп’ютерних технологій.
З 1998 р. – студент другого курсу Юридичного інституту Тернопільської академії народного господарства (нині Тернопільський національний економічний університет), отримав диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Правознавство». З 2003 р. — навчався в магістратурі ТНЕУ, отримав диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Фінанси».
З 2008 р. – слухач Академії державного управління при Президентові України, факультет вищих керівних кадрів, отримав диплом магістра державного управління.
Трудова діяльність розпочав, будучи студентом. Зокрема:
у 1998–1999 рр. — помічник-консультант народного депутата України Михайла Ратушного;
у 1999–2005 рр. — старший лаборант кафедри, інженер-програміст, референт ректора, викладач кафедри кримінального права і процесу Тернопільської академії народного господарства;
у 2005–2006 рр. — начальник управління страхування по Тернопільській області ЗАТ «Страхова компанія «Лідер»»;
у 2006–2007 рр. — приватний підприємець;
у 2008–2010 рр. — голова Бучацької районної державної адміністрації. Звільнений за власним бажанням після приходу до влади В. Януковича;
у 2011 р. – комерційний директор ВАТ «Опілля». У 2011–2012 рр. — директор приватного підприємства «Нінкасі». У 2012–2014 рр. — генеральний директор ТОВ «Торговий дім «Опілля»»;
з липня 2014 року – доброволець, військовослужбовець розвідувальної роти 128-ої гірсько-піхотної бригади Збройних сил України.
Також Т.Т. Пастух завжди був і залишається активним громадським діячем, про що свідчить наступна інформація:
з 1992 року член Національної скаутської організації «Пласт»;
член Української народної партії, з 1999 р., – заступник голови Тернопільської обласної організації, член Центрального проводу УНП. Від 2013 року – заступник голови УНП. У липні очолив тернопільську обласну організацію партії «Об’єднання Самопоміч».
Постійні службові клопоти не заважають Тарасу Тимофійовичу бути турботливим сином, люблячим чоловіком і батьком. Разом із дружиною Іриною вони виховують чотирьох дітей – сина Ярослава, доньку Анастасію, двійнят Христину та Софію.
Роки навчання в юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету згадуються із теплотою в серці. З глибокою повагою та ностальгією і досі Т.Т. Пастух поринає в спогади про своїх викладачів, які були для студентів прикладом мудрості і порядності. Серед них найбільше запам’яталися З.С. Гладун, М.В. Кравчук, С.М. Благодир, О.І. Степанюк, Я.М. Пігач, Є.В. Паньків, М.В. Іванчук, П.В. Шумський. Це були справжні вчителі, які багато вимагали від студентів, але водночас вірили в них й з усієї сили підтримували, стимулюючи логічно та доказово мислити.
Найцінніше, чого навчили викладачі факультету, передаючи свої знання і досвід – це визначати пріоритети як у навчанні, професії, так і в житті. Вони неодноразово повторювали, що юрист – це не той, хто знає все, юрист – це той, хто знає де знайти правильні й необхідні відповіді на різного роду питання.
На згадку спадають цікаві лекції, настанови, студентські вечори, поїздки, нові зустрічі, дружелюбність та згуртованість як студентського, так і викладацького колективу. Тарас Тимофійович дотепер підтримує тісний зв’язок з рідним факультетом та університетом. Тут у нього залишилося багато друзів із молодшого покоління викладацького складу з якими часто спілкується. Зустрічі із В.М. Сломою, В.І. Михайлюком, Н.С. Наулік, Н.В. Березою, О.Б. Росоляк, Я.М. Жукорською, Т.О. Цимбалістим, Н.З. Рогатинською, І.Р.Калауром, Т.О.Подковенко та багатьма іншими бувшими наставниками і колегами – це велике джерело натхнення, і певною мірою – ніби постійний звіт про життєві звершення і досягнення.
Пережиті емоції і приємні спогади про навчання на юридичному факультеті зайняли гідне місце в житті Тараса Пастуха, а знання, отримані в університеті, ідеально поєдналися з практичним досвідом. Він з гордістю стверджує, що юрфак ТНЕУ закладає у кожному випускнику прекрасну основу для саморозвитку та самовдосконалення. Адже тут навчають щирості, чуйності, людяності, порядності та високого професіоналізму.
Тарас Тимофійович завжди пишався і пишається тим, що він українець, що віддає усі свої сили, знання і вміння на розвиток і зміцнення Української держави.
Т.Т. Пастух ніколи й ні на що не нарікає. Вважає, що краще, коли щось не вдалося, проаналізувати ситуацію, щоб не допустити подібних помилок у майбутньому і рухатись далі. Тому, його життєве кредо – прожити день так, щоб завтра за сьогодні не було соромно ні перед собою, ні перед сім’єю, батьками чи друзями. Саме в цьому, мабуть, і полягає успіх у житті. Чого й бажає Тарас Тимофійович колективу ЮФ ТНЕУ.


Максим Олександрович Грищук – випускник 2006 року юридичного факультету Тернопільського державного економічного університету (нині юридичного факультету ЗУНУ), отримав диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Правознавство». Народився 18 травня 1984 року в м. Тернополі. Нині – Перший заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, учасник АТО. Під час конкурсу на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури — один із двох претендентів на цю посаду. Навчався в загальноосвітній школі № 5 Тернополя з поглибленим вивченням іноземних мов, яку закінчив 2001 року. Будучи школярем, приймав активну участь в Малій академії наук – писав наукові роботи та успішно їх захищав.
З вересня 2001 року – студент юридичного інституту Тернопільської академії народного господарства (нині юридичного факультету ТНЕУ). До слова, староста 3-ї групи. Під час навчання активно займався науковою діяльністю – був головою студентського наукового гуртка, допомагав організовувати та брав участь у наукових конференціях в місті Тернополі та Україні. Крім цього, в період листопада – грудня 2004 року, приймав активну участь у Помаранчевій Революції в м. Києві.
В 2006 році закінчив з відзнакою Тернопільський державний економічний університет за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Спеціаліст» за спеціальністю «Правознавство».
В 2007 році поступив на навчання в магістратуру Національної академії прокуратури України, яку закінчив з відзнакою в 2009 році.
Кар’єру розпочав у 2004 році юристом ще під час навчання в ЮІ ТАНГ — працював на півставки юрисконсультом в одному з комунальних підприємств Тернопільського району.
У прокуратурі — з 2008 року. Починав зі стажиста в м. Червонограді, з травня 2012 по грудень 2015 року працював на посаді прокурора у прокуратурі міста Львова.
У серпні 2014 року призваний на службу до ВДВ ЗСУ під час мобілізації.
Воював у зоні проведення АТО в лавах 80 та 81-ї бригади, зокрема, в грудні
2014 — січні 2015 приймав участь в обороні Донецького міжнародного аеропорту. Демобілізований у вересні 2015 року.
Представлений до нагороди орденом «За мужність» III ступеня «за високий рівень професіоналізму, хоробрість, самовідданість і мужність».
В армії тримав псевдо «Прокурор».
4 грудня 2015 призначений на посаду першого заступника керівника
Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Одружений, разом із дружиною виховує двох дітей.
Студентські роки в юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету для Грищука М.О. пам’ятаються, як одні з найкращих у житті. Оскільки, саме під час навчання він разом з іншими юнаками та дівчатами за сприяння викладацького колективу факультету, утверджував себе як особистість, зрозумів, що таке справжня дружба, взаємовиручка і що дорогою життя потрібно йти із оптимізмом.
В пам’яті закарбувалося, що навчався із захопленням та задоволенням. Тому й оцінки були добрими – переважно «п’ятірки». М.О.Грищук вважає, що йому пощастило навчатися у талановитих викладачів. Дуже сильне враження на нього, студента, справив Кравчук Микола Володимирович – завідувач кафедри теорії та історії держави і права. Йому вдалося викликати глибокий інтерес до проблем теорії держави і права. Мабуть, це якимось чином зумовило подальшу кар’єру державного службовця у правовому напрямку. А знання з муніципального права та конституційного права зарубіжних країн, що їх виніс з курсу старшого викладача кафедри конституційного, адміністративного і міжнародного права Наталії Степанівни Наулік, розширили світогляд та стали у пригоді в професійній юридичній діяльності.
Головними пріоритетами в житті Максим Олександрович вважає порядність і професіоналізм. Життєве кредо – за будь-яких обставин завжди залишайся самим собою.


Роман Володимирович Валецький– випускник юридичного інституту Тернопільської академії народного господарства (нині – ЮФ ЗУНУ) 2004 року.
Народився 15 березня 1983 року в місті Тернопіль.
Нині  – начальник відділу організації представництва на захист інтересів громадян або держави управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури Тернопільської області.
Навчався в загальноосвітній школі №22 міста Тернополя.
З 2000 по 2004 рр. – навчання в юридичному інституті Тернопільської академії народного господарства (нині ТНЕУ).
Згодом продовжив навчання в Національному університеті «Одеська юридична академія».
Трудову діяльність Роман Володимирович розпочав з 2005 року в органах прокуратури на посаді помічника прокурора Гусятинського району Тернопільської області. Працював на різних посадах у прокуратурах м. Тернополя, апараті прокуратури Чернівецької та Тернопільської області. Із серпня 2014 р. по січень 2015 р. – Тернопільський  міжрайонний  прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері області
Студентські роки в юридичному інституті ТАНГ (ЮФ ТНЕУ) згадуються як захоплюючий ланцюжок напруженої підготовки до чергових іспитів та веселих безхмарних днів спілкування з товаришами. Добрим словом згадує Роман Володимирович своїх викладачів, професорів, які дали своїм студентам, і йому, зокрема, ґрунтовні знання та путівку в життя. Згодом ці здобутки стали основою професійного вдосконалення.
На згадку спадають натхненні лекції та семінари викладачів юрфаку, серед яких найбільше запам’яталися заняття з цивільного права з Мирославом Васильовичем Іванчуком, конституційного права з Зіновієм Степановичем Гладуном, кримінального процесу з Сергієм Миколайовичем Благодиром.
Усе це надихнуло наполегливо самовдосконалюватися, орієнтуючись на високі стандарти, закладені рідним юридичним факультетом ТНЕУ.
Валецький – енергійна, життєлюбна людина, сповнена ідеями, планами на майбутнє та задумами. Найбільшою цінністю в житті є сім’я. Разом із дружиною Катериною, яка теж є випускницею ЮФ ТНЕУ, виховують двох дітей – сина Давида і донечку Ізабеллу.Життєве кредо Романа Володимировича – за будь-яких обставин йти вперед, не зупинятись, не здаватись і перемагати.


Тарас Зіновійович Юрик – випускник юридичного інституту Тернопільської академії народного господарства (нині – ЮФ ЗУНУ) 2002 року.
Нині – український політик. Народний депутат України 8-го скликання, член партії «Блок Петра Порошенка». Член міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль».
Народився 9 грудня 1980 року в селі Кобилля Збаразького району Тернопільської області. Там же ходив до школи, де й здобув середню освіту.
З 1997 року навчався в Юридичному інституті Тернопільської академії народного господарства, по завершенні навчання в якому у 2002 році отримав диплом спеціаліста за спеціальністю “Правознавство” та здобув кваліфікацію юриста.
Трудову діяльність розпочав, будучи студентом.
У 2001–2002 роках — начальник юридичного відділу ПП «Болеар МЕД» (Тернопіль).
У 2002–2003 роках — юрисконсульт, старший юрисконсульт Тернопільської філії АТ «Укрінбанк».
У лютому–травні 2005 року — в. о. начальника, начальник юридичного відділу Тернопільської філії АКБ «ТАС Комерцбанк».
У 2006–2010 роках — начальник Тернопільського відділення АКБ «Трансбанк», Західна регіональна філія.
У 2010–2011 роках — заступник директора Західної регіональної дирекції (начальник Тернопільського відділення) АТ «Єврогазбанк».
У 2014 році — член спостережної ради ТОВ «Протекшн-Груп».
З 2005 року — член і співзасновник Тернопільської обласної організації «Фонд регіональних інвестиційних досліджень».
У 2010 – 2014 роках – депутат Тернопільської міськради.
Надійною опорою в житті Тараса Зіновійовича є його кохана дружина Мар’яна.
Найяскравішими спогадами про навчання в юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету є звичайно ж, студентське життя. Веселі гуртожитські будні, нові друзі, з якими пройшли чимало кілометрів в наукових експедиціях, а також, навчання.
Тарас Зіновійович пригадує з яким натхненням викладачі юрфаку читали лекції, проводили семінари. Це були не просто монологи лекторів, а справжні екскурси у царину права. М.В. Кравчук, П.В. Шумський, З.С. Гладун, М.В. Іванчук, С.М. Благодир, О.І. Степанюк – це науковці, що ділилися своїми знаннями в різних галузях права із врахуванням власного практичного досвіду.
Більш молодше покоління викладачів – В.М. Слома, Н.С. Наулік, Р.В. Жегестовська, Н.В. Береза, О.М. Сисак залишили в пам’яті глибокі теоретичні знання та підказки щодо перших навиків правозастосування, які стали у пригоді в професійній юридичній діяльності. Тим паче, що працювати за фахом Тарас Юрик почав ще під час навчання, одразу застосовуючи знання на практиці.
Ці здобутки й визначили подальшу його долю, бо знання, отримані на парах, застосовує донині.
Життєве кредо – cвіт такий, як він є, і лише від нас залежить, хто в ньому ми.


Олег Михайлович Вийванко – випускник 2005 року юридичного інституту Тернопільської академії народного господарства (нині юридичного факультету ЗУНУ).
Народився 17 липня 1983 року в селі Устечко Заліщицького району Тернопільської області Україна.
Навчався в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені Степана Балея смт. Великі Бірки Тернопільського району Тернопільської області, яку закінчив у 2000 році.
Того ж 2000 року вступив до юридичного інституту Тернопільської академії народного господарства. У 2004 році успішно завершив навчання і отримав диплом бакалавра з відзнакою за напрямком підготовки «Право», та здобув кваліфікацію бакалавр з права. За результатами співбесіди з вересня 2004 року зарахований до ЮІ ТАНГ для здобуття кваліфікації спеціаліста – юриста.
Одночасно, у вересні 2004 році розпочав трудову діяльність. Був призначений на посаду помічника судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області, а в травні 2008 року переведений на посаду помічника голови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області.
В 2005 році закінчив юридичний інститут Тернопільської академії народного господарства і отримав диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Правознавство», та здобув кваліфікацію спеціаліста – юриста.
З жовтня 2005 року по липень 2006 року проходив строкову військову службу.
В 2006 році вступив до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який закінчив у 2008 році і отримав диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Правознавство», та здобув кваліфікацію магістр права.
З вересня 2008 року по червень 2009 року виконував викладацьку роботу з погодинною оплатою праці на умовах трудового договору у приватному вищому навчальному закладі «Інститут економіки і підприємництва».
У лютому 2010 році призначений на посаду судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області, де працює по даний час.
Одружений, разом із дружиною виховує дочку.
О.М. Вийванко пригадує, що під час навчання активно займався науковою діяльністю та написанням наукових робіт, брав участь в студентських наукових гуртках, семінарах та конференціях. Особливо запам’ятався час, проведений у бібліотеці інституту, де опрацював чимало публікацій для наукових доповідей та підготовки до семінарських занять.
Пріоритетами в житті Олег Михайлович вважає мати сили бути справедливим і рішучим, чесним і щиросердечним, стриманим і добрим, щирим і скромним, бути непримиренним до своїх помилок, але з розумінням ставитися до тих, хто помиляється та бути другом істини і поводирем для тих, хто її шукає.


Сампара Надія Миронівна – випускник 2005 року Юридичного інституту Тернопільської академії народного господарства (нині юридичного факультету ЗУНУ) отримала диплом спеціаліста за спеціальністю «Правознавство».
Народилася 28 січня 1983 року в м. Тернополі. Нині – адвокат, радник голови КДКА Тернопільської області.
Навчалася в загальноосвітній школі № 13 м. Тернополя, яку закінчила 2000 р. З вересня 2000 року студентка юридичного інституту Тернопільської академії народного господарства (нині юридичного факультету ТНЕУ), по завершенні навчання у 2005 році отримала диплом спеціаліста спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію юриста. Згодом підвищила свою кваліфікацію, навчаючись у магістратурі (2005—2006) Київського університету права Національної академії наук України.
Кар’єру розпочала у 2005 році. Працювала юристом на приватному підприємстві, комунальному підприємстві, помічником адвоката, помічником депутата Тернопільської міської ради.
29 січня 2010 року успішно склала кваліфікаційні іспити та отримала свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю.
У 2011 році переможець професійного конкурсу «Адвокатура 2011» в номінації «Молодому адвокату за успіхи у адвокатській діяльності»
У 2012 році нагороджена грамотою Тернопільської обласної ради
У 2012 році нагороджена грамотою Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів Тернопільської області
У 2013 році нагороджена грамотою Ради адвокатів Тернопільської області
У 2013 році вручено подяку Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
У 2015 році нагороджена грамотою Ради адвокатів Тернопільської області
З 17 листопада 2014 року працюю на посаді радника голови КДКА Тернопільської області.
Найяскравішими спогадами про навчання в юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету є перше відвідування деканату, зустріч та знайомство із одногрупниками, викладачами, з якими, до слова, й сьогодні тісно співпрацюю та підтримую дружні стосунки. Було таке враження, ніби я потрапила у велику доброзичливу дружню родину. Саме тут я формувалася як особистість, згадує Надія Миронівна. А запорукою мого успіху є знання, набуті під час навчання від професорсько-викладацького складу ЮФ ТНЕУ.
Життєве кредо «Всі перемоги починаються з перемоги над собою».


Яворський Андрій Васильович – випускник 2010 року Юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету, де отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста, про що одержав диплом спеціаліста з відзнакою.
Народився 2 листопада 1987 року у місті Тернополі.
З 1994 по 2005рр. – навчався у загальноосвітній школі №22 міста Тернополя.
З 2005 по 2010 рр. – навчання в юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету.
Під час навчання приймав активну участь у громадському житті університету, а саме: очолював студентське наукове товариство юридичного факультету та був одним із засновників студентського історично клубу в Тернопільському національного економічному університету. За час навчання одержав 11 грамот та подяк.
Трудову діяльність розпочав з 2009 року, будучи студентом, працюючи помічником адвоката Міщенка В.В. до 2011 року.
У 2011 році склав кваліфікаційний іспит та одержав Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, яку здійснює по даний час.
За час здійснення індивідуальної адвокатської діяльності відзначений грамотами адвокатського об’єднання «Тернопільська обласна колегія адвокатів», Тернопільської міської ради та Тернопільської обласної ради.
З 02 квітня 2012 року по даний час надає інформаційно-консультативну допомогу по юридичних питаннях, пов’язаних із діяльністю підприємства комунальному підприємству електромереж зовнішнього освітлення «Тернопільміськсвітло».
Крім того, як координатор правничого крила Тернопільської обласної громадської організації «Справа Честі» надає правову допомогу учасникам АТО (учасникам бойових дій) та членам їх сімей.
Період навчання (2005 – 2010рр.) в юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету найбільше запам’ятався постійними змінами в країні, в області, в місті, в навчальному закладі, в навчальному процесі, тобто змінами всього і вся – вибори, реформи, реорганізації, об’єднання розширення, оптимізація, нововведення і т.д. Однак, пройдений Андрієм Васильовичем «курс молодого бійця» по реагуванню та адаптації до постійних змін під час навчання навчанні, підготував його до реалій подальшого дорослого життя та успішної адвокатської діяльності.
З особливою теплотою та вдячністю А.В. Яворський згадує своїх викладачів та наставників, деканів, заступників, працівників деканату, увесь колектив тодішнього юридичного факультету. Одночасно, пишається й гордиться сьогоднішнім складом колективу, який прославляє ЮФ ТНЕУ як в Україні, так і далеко за її межами, оскільки й донині підтримує тісний зв’язок із рідним вузом.
Андрія Васильовича можна з упевненістю вважати успішною людиною, адже професійні здобутки не завадили йому реалізуватися як люблячий батько та турботливий чоловік. Разом із дружиною Катериною, яка теж є випускницею ЮФ ТНЕУ, вони виховують донечку, для якої батько є прикладом наполегливості у праці та щирих стосунків між людьми.
Життєве кредо: «Узявся за справу – доведи до кінця! Роби якомога більше людям добра, залиш по собі відчутний слід на землі.»